The Wrap Etiler logo

theWRAP Etiler

theWRAP Etiler‘in kurucusu Tolga Saraç ile ortak arkadaşımız ve çözüm ortağımız olan Veon Bilgi Teknolojileri‘nden Vedat Kürşün aracılığı ile tanıştık. Tolga ile Etiler’deki restoranında buluştuk.

İlk Toplantı

Tolga’nın restoranı, Etiler’de merkezi bir konumda bulunuyor. Müşterileri ise genellikle o bölgede yaşayan ya da çalışanlardan oluşuyor.

Taze olmayan, işlenmiş ürünlerden, ne olduğunu bilmediğimiz bir sürü kimyasal katkı malzemesinden, ve aşırı kar hırsından uzak durursak bunu başarabileceğimizi düşündük. Böylece theWRAP’in birinci ilkesi de belirlenmiş oldu: “Her zaman mümkün olan en taze ürünlerleri alacaktık, kimyasal katkılardan uzak duracaktık ve mümkün olan en sağlıklı pişirme tekniklerini kullanacaktık…”

thewrap.com.tr

Organik ürünler ile hazırladıkları yiyecekleri hem restoranında sunuyorlar hem de telefon ve internetten aldıkları siparişleri adreslere gönderiyorlar. İnternetten gelen siparişleri Yemek Sepeti’ndeki sayfalarından alıyorlar. Aynı yöntemi kendi siteleri üzerinden de denemek istediklerini bize ilettiler.

Çalışmalara Başladık

Tolga’nın bizden istediği en önemli nokta, gelen siparişlerin restorandaki yazıcılardan çıkmasıydı. Bunu başarabilmek için, theWRAP’in restoran yönetim sistemini sağlayan Arkhe Yazılım Teknolojileri ile iletişime geçtik. Onlar bize sistemler ile konuşabilmemiz için gereken API dökümantasyonunu sağlarken biz de buna uygun çalışabilecek altyapıyı kurmaya başladık.

Her siparişi ön tanımlanmış bir XML formatında hazırlayıp Arkhe’ye iletmemiz gerekiyordu. Yaptığımız denemelerde bunu kolaylıkla başardık ve çalışmalara başladık. Her işimizde olduğu gibi, bu çalışmayı da mobile first olarak hazırladık. Böylelikle ziyaretçiler ister bilgisayarlarından, ister akıllı telefon ya da tabletlerinden sipariş verebilecekti.

Kısa bir süre içinde hazırladığımız prototip, zaman içinde görsel düzenlemeler ile bugünkü halini aldı ve yayına girdi.

Revizyonlar

Özel olarak hazırlanmış bu işte, theWRAP’in tecrübelerinden bol bol yararlandık. Genel olarak kullanıcı deneyimi konusunda bize anlattıklarının ışığında pek çok özellik ekledik. Bunlardan bazıları, sipariş verilmemiş sepetin hatırlanması, sepete ekleme işleminin süreci gibi önemli özellikler olarak sistemde yerini aldı.

Sipariş sisteminin tamamlanmasının ardından, theWRAP’in web sitesini de hazırlamaya başladık. Daha önceki tecrübelerimizin ışığında, eski sitedeki içerikleri de kullanarak yeni siteyi hazırladık. Tolga’dan gelen yeni içerikler ve birbirinden güzel fotoğrafları da bol bol kullanarak hazırladığımız siteyi yayına aldık.

Çalışmamızı beğendiniz mi?

Bizimle şimdi iletişime geçin, sizin ya da temsil ettiğiniz markanın çalışmalarını da birikte yapalım.
Bize göndereceğiniz bilgiler ışığında sizinle hemen iletişime geçip çalışmaya başlayabiliriz.