Özakın İş Sağlığı ve Güvenliği

Özakın İSG bizimle ilk defa Nisan 2015’te iletişime geçti. Kısa bir telefon görüşmesi sonrasında,
ihtiyaçlarını dinlemek üzere toplandık.

İlk Toplantı

Özakın İSG, iş sağlığı ve güvenliği alanında tüm Türkiye’de hizmet vermek üzere kurulmuş yeni bir firmaydı. Kurucuları, sektörde yıllardır aktif olarak çalışıyor ve yeni firmalarında yerli ve yabancı pek çok firmaya hizmet veriyor.

Tam hizmet vermek üzere kurulan firma kendisini, kurumlara yenilikçi ve dinamik bir şekilde hizmet vermek üzere konumlandırmak istiyordu. İş alanından ötürü, kurumsal kimliğin en önemli parçası olan logoda sağlık ve güvenlik öğelerini öne çıkartmak istediklerini belirttiler.

Web sitesinde, geleneksel alanlara ek olarak sektörel beklentilerden ötürü, çalışma süresi hesaplama ve tehlike sınıfını belirlemeye yönelik interaktif uygulamalar olması gerektiğinde hem fikir olduk.

Çalışmalara Başladık

İlk toplantıda edindiğimiz bilgiler ışığında kurumsal kimlik alanında çalışmalara başladık. Baş tasarımcımız Ufuk Usta, güvenlik ve sağlık öğelerini bir arada kullanacak şekilde, evrensel semboller olan kalkan ve kalp üzerinden ilerlemeye karar verdi. Renk olarak, soyluluğu ve azmi simgeleyen morda karar kılındı.

Aynı zamanda başladığımız web site çalışmasında da, mobil cihazlara uyumu en önde tutarak, mobile first ve responsive design öğelerini benimseyen bir altyapıyla başladık. Bu sayede, ilk tasarım prototipini kolayca hazırladık ve kullanacağımız içerikleri belirledik.

Özakın İSG Logo denemeleri

İkinci Toplantı

Hazırladığımız çalışmaları sunduğumuz bu toplantıda, kalkan ve kalp ile hazırladığımız logoyu anlattık. Her boyutta kolayca anlaşılabilecek şekilde hazırladığımız logoyu, mümkün olduğunca sade tutmaya çalıştık. Logonun, kurucular tarafından da detaylı bir şekilde incelenmesi için kendilerine logo çalışmasının tüm öğelerini gösterdik.

Özakın, yeni logosunu hızla benimsedi ve bu logo ile devam etmeye karar verdi.

Renk olarak, soyluluğu ve azmi simgeleyen mor, Özakın’ın kurumsal kimliğine tam olarak uyuyor ve logoyu öne çıkartıyordu.
Ufuk Usta

Revizyonlar

Siteyi hazırlarken kullandığımız altyapı sayesinde, revizyonları sadece bir kaç dakikada yayına alabiliyorduk. Genel olarak metin düzenlemeleri ve firma için önemli olan noktaların öne çıkartılması üzerine çalıştık.

Firmanın çalışma alanını öne çıkartacak görselleri ön planda kullanmaya karar verdik. Böylece, markanın yaptığı işi en iyi şekilde yansıtmayı başardık ve ziyaretçileri etkileyen bir web sitesi yapmayı başardık.

Çalışmamızı beğendiniz mi?

Bizimle şimdi iletişime geçin, sizin ya da temsil ettiğiniz markanın çalışmalarını da birikte yapalım.
Bize göndereceğiniz bilgiler ışığında sizinle hemen iletişime geçip çalışmaya başlayabiliriz.