Lingusta Travel California Adventure

Lingusta Eğitim bizimle ilk defa Aralık 2014’te iletişime geçti. Kısa bir telefon görüşmesi sonrasında,
ihtiyaçlarını dinlemek üzere Bostancı’daki ofislerine toplandık.

İlk Toplantı

Lingusta Eğitim kendisini, tescilli Lingusta Metodu ile kısa sürede İngilizce öğretmeyi amaçlayan paket programlar satan ve Facebook’ta 300.000’in üzerinde takipçisi olan başarılı bir yerli firma olarak tanımlıyor. Toplantıda firmanın günümüz standartlarına uygun bir web sitesine ihtiyaç duyduklarını söylediler. Biz de odablanc olarak hazırladığımız web sitelerini anlattık. Tanışma amaçlı olan toplantımızı sonunda ileri bir tarihte tekrar görüşmek üzere sonlandırdık.

İkinci Toplantı

odablanc 2015’e hızlı ve başarılı bir şekilde giriş yapmanın sevincini yaşarken çok da geçmeden Lingusta Eğitim ekibinden Mustafa Şimşek bizi telefon ile aradı ve Lingusta Eğitim’in yeni projesi için birlikte çalışmak istediklerini belirtti. Hemen bir toplantı tarihi belirledik ve toplantıya hazırlanmaya başladık.

Yine Bostancı’daki ofislerinde Mustafa Şimşek ve Genel Müdür Serhat Yakar ile buluştuk. Lingusta Eğitim, bu yaz ilk defa deneyecekleri Lingusta Travel projesini bize anlattılar. Alanında kendisini kanıtlamış olan bu firmanın yeni projesi gerçekten de hoşumuza gitmişti.

Lingusta Travel California Adventure

14 – 18 yaş aralığındaki lise öğrencilerini California State University, Long Beach kampüsünde 3 hafta süren bir dil eğitiminin yanında (eğitim programı) San Francisco, Santa Monica Beach, Disney World (seyahat programı) gibi turistik yerlerin ziyaretini de kapsayan geniş bir yaz okulu programı ile gezmeye götüreceklerdi.

Program gerçekten de güzeldi. Serhat Bey, yaz mevsiminin epey yakın olduğu için tanıtım ve kayıt işlemleri için fazla vaktimiz olmadığını belirtmişti. Bu durum bizim oldukça hoşumuza gitti, çünkü iyiye gidebilmek için böyle zorlu çalışmalara ihtiyacımız vardı.

Karar vermiştik, gururla sergileyebileceğimiz bu işi mutlaka yapmalıydık.
Oytun Yalçın

Çalışmalara Başladık

Çalışmaya başlarken Serhat Bey, yaptığı ön çalışmada hazırladığı metinleri ve programa dahil olan yerlerin fotoğraflarını da bize iletti.

Programın hedef kitlesini iki gruba ayırmıştık. Web sitesi, hem programı kullanacak 14 – 18 yaş aralığındaki lise öğrencileri hem de ödemeyi yapacak olan ebeveynlerin beklentilerini karşılamalıydı. Dolayısı ile eğitim ve seyahat programını daha renkli ve eğlenceli hazırlarken, programların fiyat ve ödeme bilgilerinin yer aldığı sayfayı daha ciddi ve detaylı bir şekilde hazırlamaya karar verdik.

Günümüzde öğrenciler web sitelerini bilgisayar ekranından çok akıllı telefonlarını ya da tabletlerini kullanarak geziyordu. Dolayısı ile, bu web sitesini mobile first yaklaşımı ile hazırlamalıydık. Ayrıca, ziyaret edilecek yerlerin fotoğraflarını da bolca kullanacaktık ve sayfa açılışını kötü yönde etkilememesi için her görseli özenle boyutlandırıp düzenlemeye başladık.

Hazırladığımız demoyu Serhat Bey’e ilettik ve revizyonlar için beklemeye başladık.

Revizyonlar

Siteyi hazırlarken kullandığımız altyapı sayesinde, revizyonları sadece bir kaç dakikada yayına alabiliyorduk. Genel olarak metin düzenlemeleri ve firma için önemli olan noktaların öne çıkartılması üzerine çalıştık. Ayrıca doğal akışı bozmayacak şekilde call to action bölümlerini özenle yerleştirdik.

Hikayenin başında da belirttiğimiz gibi, sitenin yayına erken girmesi çok önemliydi. Bütün bu çalışmaları 15 günlük bir sürede hazırlayıp yayına alabileceğimizi planlamıştık. Serhat Bey ve ekibinin özeni ve tüm müşterilerimizin bize söylediği ve gurur duyduğumuz hızlı çalışma yöntemimizle, teslim tarihinden 5 gün önce, yani toplamda 10 günlük bir sürede teslim ettik.

Çalışmamızı beğendiniz mi?

Bizimle şimdi iletişime geçin, sizin ya da temsil ettiğiniz markanın çalışmalarını da birikte yapalım.
Bize göndereceğiniz bilgiler ışığında sizinle hemen iletişime geçip çalışmaya başlayabiliriz.