Dr. Clauder Türkiye

Dr. Clauder’s Türkiye

Alman markası Dr. Clauder’s ile Türkiye’deki operasyonlarına yeni başladığında, sosyal medya ve web sitesi için bizimle iletişime geçti. Yapılabilecekler konusunda hazır fikirlerle gelen Dr. Clauder’s Türkiye ile Divan Ataşehir Pub‘da görüşmek üzere sözleştik.

İlk Toplantı

Tanışma ve yapılabilecekleri görüşmek üzere yaptığımız ilk toplantıda, markanın global sosyal medya çalışmalarını ve web sitesini inceleme fırsatımız oldu. Türkiye’de yapılacak çalışmalar için genel fikirlerimizi ortaya koyduk.

Hedef kitlemize en kolay ulaşabileceğimiz mecra Facebook olduğundan, hesapların ayarlanması ve yapılacak reklam çalışmalarının hazırlıklarına başlamak üzere toplantıyı sonlandırdık.

Sosyal Medya’da İlk Adımlar

Facebook sayfasını süratle hazırlayıp, reklamlar için görseller üzerinde çalışmaya başladık. Marka, ürünlerinin premium sınıfında olduğunu bize iletmişti. Biz de hedeflemelerimizi bu alana yoğunlaştırdık.

Türkiye pazarına yeni girmiş bir marka olduğunu bildiğimiz için, hediye ürün kampanyaları ile iyi bir başlangıç yapmayı hedefledik. Bu kampanyalar ile hedef kitlemizin ilgisini çekmeyi başardık. Kural çok basitti, bize evcil hayvanının fotoğrafını ve ismini mesaj olarak gönderen herkes yarışmaya katılabilirdi.

Takipçilerimiz, bize birbirinden güzel evcil hayvanlarının fotoğraflarını göndermeye başladıkça, biz de gönderme sırasına göre 1., 5., 10., 15. ve 20. olanlara hediyelerimizi gönderdik. Sadece ilk beşe hediye verip kalanları gücendirmek yerine, devamlılığı sağlamak için bu yöntemi seçtik.

Web Sitesi Gündemde

Çalışmaya başlarken, önceliğin sosyal medya çalışmalarına verilmesi istenmişti. Ancak başarı ile ilerleyen sosyal medya çalışmalarının sonucunda, takipçiler diğer ürünleri incelemek için web sitesini sormaya başladı. Böylelikle marka ile web sitesi çalışmasını görüşmeye başladık.

Avrupa genelinde tescilli bir marka olan Dr. Clauder’s için Türkiye’de .com.tr ile biten bir alan adı üzerinden ilerlemeyi doğru bulduk. Almanya’daki merkezden marka tescilini ve yerli işletmenin yetkili distribütör olduğunu gösteren belgeleri de temin edip, NIC.TR‘ye başvuruda bulunduk.

Bürokratik işlemler devam ederken, web sitesini yapmaya başladık. Mobil cihaz kullanımını da göz önünde bulundurarak hazırladığımız bu web sitesinin hazırlık aşamasında, mobile first ve responsive design ilkelerini göz önünde bulundurduk. Almanya’dan gelen metinleri de Türkçe’ye çevirip web sitemizi yayına açtık.

Çalışmamızı beğendiniz mi?

Bizimle şimdi iletişime geçin, sizin ya da temsil ettiğiniz markanın çalışmalarını da birikte yapalım.
Bize göndereceğiniz bilgiler ışığında sizinle hemen iletişime geçip çalışmaya başlayabiliriz.