Dora King

Dora King Gastropub, Moda

Dora King Gastropub‘ın sahibi, Melih Emirhüseyinoğlu ile, Moda’da buluştuk ve semte getirdikleri yeni soluğu,
web sitesi ile internette ve sosyal medya kanallarında nasıl tanıtabileceğimizi konuştuk.

… fakat zamanla Moda’nın yapısı değişti çünkü insanları değişti, insanların dünyaya bakışı değişti,
düşünceleri ve hayalleri de bu değişime ayak uydurdu.

Melih Emirhüseyinoğlu

Bizce Moda, İstanbul’da vakit geçirmesi en keyifli semtlerden bir tanesi. Nispeten korunmuş hali ile, halen eski yapıların bulunduğu, ünlü çay bahçesi ve manzarası ile hafta sonu olduğu kadar, hafta içi de gece geç saatlere kadar canlı olan bu semtte, anlayabileceğiniz gibi biz de sürekli vakit geçiriyoruz.

Avrupa yakasında Cihangir ve Karaköy’ün geçirdiği dönüşümün bir benzeri de burada gerçekleşiyor. Son zamanlarda açılan 3. dalga kahve akımının etkilerini, hemen her yerde görebilirsiniz. Bununla birlikte, Kadife Sokak’ın dışına taşan gece hayatı kendisini Moda Caddesi’nde göstermeye başladı.

İşte tam da bu sırada, Kadıköy’ün 30 yıllık yerlisi Melih Bey’in Dora King’i Modalılara hizmet vermeye başladı.

Dora King açıldı

Moda Caddesi 36 numaradaki Dora King’in komşuları Seven Sanat Galerisi ve Gerekli Şeyler. Mayıs 2015’te misafirlerini ağırlamaya başlayan mekanı, Moda’da vakit geçirmeyi seven bizler tabi ki gözden kaçırmadık. Kadıköy’de az sayıda olan gastropublar‘ın yeni üyesinin sahibi Melih Bey ile sohbet ederken söz kısa sürede Dora King’in internet ve sosyal medyadaki varlıklarına geldi.

Sağladıkları ayrıcalıklı hizmeti ve kaliteyi hem web sitelerinde hem de sosyal medyada yansıtmanın bir gereklilikten çok zorunluluk olduğunun farkındalardı ve bu çalışmayı bizimle birlikte gerçekleştirmekten memnuniyet duyacaklarını belirttiler.

Senin ve benim olaylara bakış açımız ve yaklaşımımız birbirini tutuyor. Bu işi seninle birlikte yapmayı çok istiyorum.

Melih Emirhüseyinoğlu

Çalışmalara hızla başladık

Dora King, mekan tasarımı ile yoldan geçenlerin hayranlıkla incelediği bir yer. Bu etkiyi, ekranlara taşımak için mutlaka iyi bir fotoğraf sanatçısı ile çalışmalıydık. Şanslıyız ki, fotoğraf işi için birlikte çalışmaktan keyif aldığımız Ahmet Kırtıllı da çekimler için uygundu. Fotoğraflar için belirlediğimiz tema, Dora King’in Moda yaşamındaki izi olacaktı.

Bir kaç güne yayılan fotoğraf çekimlerinde, mekanı ve çevresini de kadraja katarak eğlenceli ve yaşam dolu kareler elde ettik.

Daha fazla fotoğraf için Dora King’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Web sitesi yayına giriyor

Daha önceden hazırladığımız restoran web sitelerinin analitik ölçümlerinden de görebildiğimiz gibi, mobil cihazlarda uyumlu çalışacak, mobile first ve responsive design öğeleri, bir arayüz hazırlamamız gerekliydi. Mekanın görkemini yansıtan fotoğrafların mobil cihazlarda da hızlı ve kolayca açılabilmesi için, çekilen her fotoğrafı özel işlemlerden geçirerek boyutlarını küçültürken, görüntü kalitesini de olabildiğince iyi halde tutmaya çalıştık.

Moda’nın yerlisi Melih Bey’in ve Dora King’in hikayesini anlattığımız bu web sayfasının metinleri için metin yazarı Gökhan Bitiren ile çalıştık. Metinleri, doğal bir sohbet sırasında aldığımız ses kaydı üzerinde çalışarak hazırladık.

Çalışmamızı beğendiniz mi?

Bizimle şimdi iletişime geçin, sizin ya da temsil ettiğiniz markanın çalışmalarını da birikte yapalım.
Bize göndereceğiniz bilgiler ışığında sizinle hemen iletişime geçip çalışmaya başlayabiliriz.