ODABLANC, Anydesk ile Uzaktan Çalışma Çözümlerinde İş Ortağı Oldu

,

Anydesk ile yapılan iş ortaklığında, yerli firmaların IT sorunlarını çözmede ve uzaktan çalışma imkanlarını daha güvenli hale getirmede çözümler sağlanması hedefleniyor.

ODABLANC, bu iş birliği sayesinde IT kurulum ve yönetim konusunda hizmet sağlarken müşterilerin sorunlarına anlık olarak cevap verebilecek. Bu durum da müşteriler açısından büyük bir kolaylık ve yarar sağlıyor çünkü IT sorunlarına müdahelede oluşan gecikmelerden ötürü oluşan kayıplar en aza indirilecek.

ODABLANC, Anydesk ile Uzaktan Çalışma Çözümlerinde İş Ortağı Oldu

ODABLANC’ın AnyDesk ile iş ortağı olmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirten ODABLANC kurucusu Oytun Yalçın, bu iş birliğinin önemi hakkında konuştu: “Uzaktan çalışmanın yoğunlaştığı bu konjonktürde güvenli bir uzaktan çalışma ortamı sağlamak bizim için elzemdi. AnyDesk ile iş birliği yapmamızın nedeni buydu. Güvensizce yapılan uzaktan çalışma şekillerine AnyDesk ile birlikte son veriyoruz. Ayrıca, doğru lisanslama politikasını anlatarak şirketlerin bu ürünü doğru bir şekilde kullanıp lisanstan ötürü ceza vs. yememesini sağlıyoruz. Müşteri memnuniyeti, çalışma biçimimizin en önemli hususu. Bundan dolayı, ufukta bu tür iş birliklerinin kurulması da kaçınılmaz.”.

AnyDesk’in esnek lisans koşullarının şirketler ve ticari kullanıcılar tarafından bilinmemesi, şirketlerin farkında olmadan korsan ve yasa dışı kullanımına dönüşebiliyor. ODABLANC, AnyDesk ile yaptığı iş ortaklığında müşterileri bu konuda bilgilendirerek ve uygulamayı doğru kullanmaya yönlendirerek ülkemizin itibarının bu bağlamda düşmemesi için çalışacak. Ayrıca, güvenli kullanım için de bilgilendirilecek olan kullanıcılar ve şirketler, kötü niyetli kişilerin uzaktan erişime açılan bilgisayarlara yetkisiz erişiminin de önüne geçilmesini bekliyor.

Değişen çalışma şekli ve ofis alanlarının çok kısa bir sürede değişmesine hazırlıksız yakalanan küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin IT ve dijital dönüşümlerini kolaylaştıracak hizmetlere odaklanan ODABLANC, TP-Link ve Dell gibi dünya devi markalar ile yaptığı iş ortaklıklarını Türkiye’de faaliyet gösteren distribütörlerlerden Penta ile yaptığı bayilik anlaşması ile güçlendirdi.

ODABLANC’ın IT sektöründe destek veren iştiraki ODA BT; ağ çözümleri, veri güvenliği ve anahtar teslim kurulum desteği ile hizmet veriyor.

Windows, Linux, MacOS, iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazların uzaktan kontrol edilmesini sağlayan bir araç olan AnyDesk, temelde iki bilgisayarı birbirine bağlayan ve bir diğerinin ekranını yansıtarak cihaz üzerinde tam kontrole sahip olunmasını sağlayan bir uygulamadır.