Limonhost Premium AWS WordPress Hosting ile web sitenizi hızlandırın

,

Limonhost Premium AWS WordPress Hosting ile web sitenizi hızlandıracak harika bir çözüm artık Türkiye’de.

Web siteniz yavaş mı açılıyor? Ziyaretçilerin çoğu yavaş açılan websiteleri terk eder. Sırf websiteniz yavaş açılıyor diye sizden bir ürün ya da hizmet alacak kişileri kaçırıyor olabilirsiniz. WordPress aslında sorunsuz çalışan bir altyapıdır ancak kullandığınız ucuz hostingten ötürü vezir de olabilirsiniz, rezil de. Bu videoda WordPress için özel geliştirilmiş bir hosting sistemi olan Premium AWS WordPress Hosting’den bahsedeceğim. Hazırsanız, başlayalım.

Bir çok takipçim ya kendisi için ya da müşterileri için WordPress ile site yapmaya çalışıyor. Bu siteler ne kadar özenle yapılmış olsa da çoğunlukla kötü hosting seçiminden ötürü yavaş çalışıyor, geç açılıyor ya da bir süre sonra patlıyor.

Videonun başında hosting seçiminizin sizi vezir de rezil de edebileceğini söylemiştim. Çoğu zaman en ucuz hostingi alayım da işimi ucuza getireyim diyerek “paylaşımlı” hosting alıyorsunuz. Bize gelen şikayetlerin ve yardım taleplerinin neredeyse tamamının sebebi, hosting kaynaklı oluyor. Kah, RAM kısıtlı oluyor, kah işlemci çok az performans sağlıyor. Daha da kötüsü bu kaynakların ne kadarının nereye ayrılacağını bile ayarlayamadığınız için bir yerde takılıyorsunuz.

Bugün yerli bir marka olan Limonhost’un dünya devi Amazon ile birlikte hazırladığı Premium WP Hosting hizmetinden bahsedeceğim. Baştan söyleyeyim, bu video için Limonhost’tan para falan almadık. Onlar iyi bir hizmet geliştirmiş, ben de bunu görünce size de faydalı olabileceğini düşündüğüm için bahsetmek istedim.

Premium WP Hosting nedir?

Bu sistem, sadece ve sadece WordPress ile yapılmış websitelerin hostingini sağlamak üzere hazırlanmış, tüm özellikleri WordPress’in çok hızlı çalışmasını sağlamak için ayarlanmış özel bir hosting paketi.

Şöyle söyleyeyim, normal hostinglerde websitenize girmek istediğinizde şöyle bir saniye kadar beklersiniz ya, bu hosting sisteminde saniyenin 5te 1inde bağlantı kurabiliyorsunuz. Tüm sayfanın yüklenmesi ise bir kaç saniye sürmek yerine Limonhost’un Premium WP Hosting sisteminde bir saniyenin altında tamamlanıyor.

Peki kucağa mucize gibi gelen bu performansı nasıl elde ediyorlar? Neden sizin ucuza aldığınız hosting firmaları, sunucuları Türkiye’de olmasına rağmen bu performansı veremiyor?

Limonhost WordPress Hosting

İşin sırrı Limonhost’un Amazon ile yaptığı özel çalışmada. Amazon’un AWS sistemi, dünyanın 245 ülkesinde yer alan özel küresel altyapısı ve CDN kabiliyetlerinden kaynaklanıyor.

Bu hoosting paketinde işlemci, RAM ve disk gibi kritik kaynakları başka müşteriler ile paylaşmıyorsunuz. Her bir site ayrı ayrı olacak şekilde sistem kaynaklarını kullanıyor. Böylece, başkalarının kabahatlerinden ötürü sizin siteniz yavaşlamıyor. Bunu Amazon’un dünya çapındaki altyapısı ile birleştirince ortaya bu harika sistem çıkıyor.

Web Vitals için Özel Çözüm

Ayrıca, bu güçlü altyapı sayesinde Google’ın önümüzdeki günlerde devreye alacağı SEO değişiklikleri için de bir avantaj sağlayacaksınız. Bu değişikliğin ne olduğunu bilmiyorsanız kısaca bahsedeyim.

Artık SEO yani arama motorlarındaki sıralama optimizasyonu hesaplanırken sitenizin ne kadar kısa sürede açıldığı, açılırken hangi görsellerin nasıl yüklendiği, kullanıcıyı ne kadar beklettiği gibi değerler de hesaba katılacak. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için Google’da “web vitals” diye arama yaparsanız herkesin eteklerinin tutuştuğunu görebilirsiniz.

Limonhost’un Amazon ile birlikte geliştirdiği bu Premium WP Hosting paketi, bu konularda esas işgücünü Amazon’un altyapısını kullanarak hallediyor :)

Gelelim Premium WP Hosting Paketleri’ne

Önce Limonhost’un websitesine girelim. www.limonhost.net. Menüde sağ tarafta WordPress’i göreceksiniz. Buna tıklayınca açılan menüde göreceğiniz Premium AWS WordPress Hosting’e tıklayalım.

Açılan sayfada PAKETLERİ İNCELE butonuna tıklayınca karşımıza paket özellikleri gelecek. Haydi inceleyelim.

Paketler

 • Şimdi karşımıza 3 paket çıkıyor. 4üncüsü çok özel ihtiyaçları olanlar için. Şimdilik onu bırakalım ve birinci pakete odaklanalım.
 • 1 website için 20 GB disk alanı veriyormuş. Ben bugüne kadar yüzlerce website yaptım ve çok ama çok azı 10 GB’dan fazla alana ihtiyaç duydu. Çoğu zaman da 3GB’nin altında kalıyor.
 • 1 terabayt trafik demişler. Arkadaşlar 1 terabayt trafik neredeyse hiçbir zaman dolduramayacağımız bir miktar. Eğer olur da siteniz bir anda ünlenirse belki bu konu sizi kısıtlar ama öyle bir siteniz olursa muhtemelen kazancınız da oluşacağı için kafanıza takmayın.
 • Sitenizin ilk defa açılmasında çok kritik bir öneme sahip olan DNS servisinizi de AWS Route 53’e emanet etmişler. Yani sitenizin DNS kayıtları çok hızlı bir şekilde ziyaretçilere ulaşacak. Bu çoğu zaman kimsenin aklına gelmeyen bir şey ama büyük siteler için kritik bir konu.
 • 50 GB CDN veri transferi ve DDoS koruması varmış. Bu CDN sayesinde sitenize girenler dünyanın neresinde olursa olsun, onlara en yakın sunucudan gideceği için hızlıca açılacak. Videolarımı izleyenler bilir, çoğunuzun websitesi Türkiye’deki kullanıcıları hedeflediği için her zaman sunucunuzun Türkiye’de olmasından yanayım. Ancak Amazon’un CDN sistemi bu konuyu hallediyor. Dolayısı ile, bu paketi seçmenizde hiçbir zarar görmez, aksine büyük fayda elde edersiniz.
 • 1 e-posta hesabı demişler, bu biraz kısıtlayıcı olmuş diyebilirisiniz ancak unutmayın ki her zaman Yandex gibi ücretsiz bir e-posta hizmetine kaydolup buraya yönlendirebilirsiniz. Keşke daha fazla olsaydı ama çok da kritik bir şey değil bence.
 • Firewall hizmeti, malum sitenize yapılacak saldırılar için bir koruma katmanı. Çoğu hostingde bu bile yok ve siteniz saldırılara açık oluyor.
 • Otomatik WordPress kurulumu artık her pakette var, burada da olması çok normal ve zaman kazandıran bir şey.
 • Bir de ücretsiz .com alan adı demişler. Bu da güzel bir hediye aslında. Dolar’ın yükselmesi ile biliyorsunuz basit bir alan adı almak bile 100 lira mertebesine geldi. Bu konuda Limonhost’un bu hediyesi ilaç gibi. Ayrıca, ücretsiz SSL de veriyorlarmış. Bu da bi 10-15 dolar deseniz, yine kardasınız.
 • Diğer paketlere bakınca, fiyat artışı ile birlikte az önce bahsettiğim kısıtlamaların bir kaçının iyileştiğini görebilirsiniz. İhtiyacınıza göre tercih sizin tabi ki.
 • Sistemin diğer özelliklerine gelince, periyodik WordPress yedekleme olduğunu söylemişler. İstte bağlı olarak gecelik, haftalık ya da sizin ayarlayabileceğiniz periyotlarda otomatik yedek alma işlemi gerçekleşebiliyormuş.
 • Bir de UPTIME KONTROL, yani hosting hesabınızı dakika dakika kontrol eden ve olası bir çökmede ya da hizmet kesintisinde size otomatik olarak haber veren bir sistem varmış. UPTIME, yani sitenin açık olmasının kritik olduğu işlerde epey yardımcı olabilir.
 • Limonhost’un bu paketlerinde, başka hostinglerde barındırdığınız WordPress siteleri ücretsiz bir şekilde taşıyabiliyormuş. Bakın işte hizmet diye ben buna derim.

Peki sayın Web Makinası, bu sistemi övdün durdun, sen olsan evde kendin bizzat kullanır mısın?

Kısa cevabım evet, kullanırım olacak. Uzun cevabıma gelirsek, arkadaşlar şirketim ODABLANC, müşterilerine website yapıyor. İşin sonunda son kararı müşteri verir. İşimiz ve bilgimiz gereği, müşterilerimize hosting seçiminde de yardımcı oluyoruz. Çoğu zaman müşteriler, siz ne derseniz biz de onu alırız dediğinde sitenin ihtiyaçlarına göre bir projelendirme yapıyoruz.

Websitenin performansının kritik olduğu müşterilerimizi bugüne kadar hep yabancı firmalara yönlendirdik. Bunun da sebebi, Limonhost’un sağladığı ve tamamen WordPress odaklı özel bir hosting hizmetini sağlayan yerli bir firmanın olmaması, olsa da haberimizin olmamasıydı.

Eğer Limonhost’un bu paketleri vaat ettiği hizmet kalitesini sunabiliyorsa, bizim de tercihimiz her zaman yerli hizmet almak olacaktır. Limonhost’u azıcık tanıyorsam, bu vaatleri fazlasıyla yerine getirebileceğine eminim. Yani, evet bu hizmeti de müşterilerimize tavsiye edebilirim.


Web Makinası Hizmetleri

Web Makinası YouTube Kanalı