DEVGEDENT Diş Polikliniği’nin Bilgi Teknolojileri Altyapısı ODABLANC’a Emanet

,

ODA BT, Ümraniye’de faaliyet gösteren DEVGEDENT Diş Polikliniği’nin bilgi teknolojileri altyapısını ve bakım hizmetlerini sağlamak üzere çalışmalara başladı.

Kliniğin yüksek hızlı ağ altyapısı, bilgisayar sistemleri, veri güveliği ve yedekleme çözümleri, website, stok kontrolü, hasta bilgilendirme sistemi gibi ihtiyaçlarının tamamını karşılayabilmek üzere hazırlanan projede satın alım, kurulum ve kurulum sonrası bakım ve geliştirme hizmetleri de ODABLANC Bilişim A.Ş.’nin bilgi teknolojilerinden sorumlu ODA BT departmanı tarafından yapılacak.

DEVGEDENT Diş Polikliniği'nin Bilgi Teknolojileri Altyapısı ODABLANC'a Emanet

Yeni kurulan tesiste yedi diş polikliniği, röntgen görüntüleme sistemi ile hizmet verecekleri için tüm operasyonun kesintisiz bir şekilde çalışmasının bir numaralı öncelikleri olduğunu belirten DEVGEDENT Diş Polikliniği’nin Mesul Müdürü Selçuk Devge: “İhtiyaç duyduğumuz bilgi teknoloji altyapısının projelendirme, satın alım ve kurulum sürecinde ODABLANC, doğru ürün seçimi konusunda bize yol gösterdi. Ayrıca, karar verdiğimiz ürünlerin satın alım ve tedarik sürecinde de doğrudan markalarla bağlantı kurarak bize yardımcı oldu.” dedi.

Proje Altyapısının Planlanması

Projede kablolu ve kablosuz kurumsal ağ altyapısı, yedekleme ve veri güvenliği, website, stok yazılımı ve hasta bilgilendirme sistemi bulunuyor. ODABLANC Bilişim A.Ş. Dell Technologies, Lenovo ve TP-Link partnerliği ve Penta Teknoloji bayi kanalı sayesinde projede kullanılacak teknik donanımın seçimi, tedariği ve kurulumunu üstleniyor.

Projenin website ihtiyacını, temel iş konularından birisi olan ODABLANC Web Makinası ile çözecek. Kurumsal website hizmeti, sitenin tasarımı, kodlanması ve yayına alındıktan sonra da bakımının yapılması ile ilgili süreçleri kapsayacaktır.

DEVGEDENT Diş Polikliniği'nin Bilgi Teknolojileri Altyapısı ODABLANC'a Emanet

Kablolu ve Kablosuz Kurumsal Ağ Altyapısı

Projede çok sayıda bilgisayar, diş hekimi koltuğu ve kablosuz istemci bulunacağı için kurumsal ihtiyaçlara cevap verebilecek bir ağ altyapısı gerekiyor. ODABLANC, bu projede kullanılacak ağ anahtarı (network switch) ve kablosuz erişim noktaları (AP) için TP-Link’in kurumsal ürün çözümlerini kullanacak.

  • Ağ Anahtarı (network switch) olarak 48 Gigabit PoE+ portlu TP-Link T1600G-52PS (JetStream 48-Port Gigabit Smart PoE+ Switch with 4 SFP Slots) kullanılacaktır.
  • Kablosuz erişim noktası (AP) için ise 1.300 Megabit iletişime olanak veren TP-Link EAP245 kullanılacaktır.

Veri Güvenliği ve Yedekleme

Kurumsal belgeler, arşivleme ve veri güvenliği için USB bellek ya da harici disklerin kullanımının yeterli olmayacağı bu projede, 7/24 çalışabilecek şekilde tasarlanmış özel diskler ve bunları yönetebilecek bir NAS cihazı kullanılacak. Bu ihtiyaçları karşılayabilecek özellikteki Zyxel NAS236 üzerine takılacak Western Digital RED serisi diskler ile projenin veri güvenliği ve yedekleme ihtiyacı karşılanacaktır.

DEVGEDENT Diş Polikliniği'nin Bilgi Teknolojileri Altyapısı ODABLANC'a Emanet

Kurumsal Website

ODABLANC’ın temel iş konularından birisi olan kurumsal website hizmeti ve bakım işi, YouTube’da 20bini geçen takipçi sayısı ile popüler bir kanal olan Web Makinası’nın özel çözümleri ile sağlanacaktır. ODABLANC Framework’ün de etkili bir şekilde kullanılacağı bu kurumsal website, DEVGEDENT’in ihtiyaçlarını karşılayacak bir şekilde hazırlanacaktır.

DEVGEDENT Hakkında

Diş Hekimi Serdar Devge’nin 40 yıla yaklaşan tecrübesi liderliğinde poliklinik yapısına dönüşen DEVGEDENT, İstanbul Ümraniye’de 7 klinik, sterilizasyon merkezi, X-Ray röntgen altyapısı ile 2021 yılında hizmet vermeye başladı.


İletişim

ODABLANC Kurumsal İletişim Ofisi
hello@odablanc.com
Küçükbakkalköy Mah. Selvili Sok. No: 4/48 Ataşehir / İstanbul