WordPress Reklam Ekleme Nasıl Yapılır? WordPress Reklam Eklentisi ile reklam ya da imza ekleme

WordPress blogunuza reklam eklemek çok kolay. Hem de kod yazmak zorunda bile değilsiniz.

WordPress blogunuzda onlarca belki de yüzlerce yazı yazdınız ama yazıların sonuna Instagram hesabınızı yazmayı unuttunuz! Belki de ünlü oldunuz ve yazıların sonuna reklam koymak istediniz. Geriye dönüp yüzlerce yazının sonuna elle yazı eklemeden bunu çözmenin yolu yok mu? Var ve bu videoda WordPress yazılarınızın başına, sonuna ve hatta paragraf aralarına otomatik olarak yazı ya da reklam ekleyebileceğinizi anlatacağım.

  1. Başlangıç
  2. Giriş
  3. Yöntemler
  4. Ad Inserter eklentisini kurmak
  5. Ad Inserter eklentisinin ayarlarını yapmak
  6. Yaptığımız değişiklikleri canlı sitede görmek
  7. Aynı işi eklenti olmadan kodla yapmak
  8. Kodun nasıl çalıştığını anlamak
  9. Dikkat etmeniz gereken şeyler

Aylarca hobi olarak uğraştınız didindiniz ve blogunuz sonunda ilgi çekmeyi başardı. Google’da arayanlar geliyor, şirketler size reklam vermek istiyor fakat o da ne! Yazılarınızın altına instagram adresinizi yazmayı unutmuşsunuz! Aklınıza ilk gelen şey, WordPress paneline girip bütün yazıların sonuna Instagram adresinizi elle eklemek olacak değil mi? 10 tane yazınız varsa yine iyi, peki yüzlerce yazınız varsa ne yapacaksınız?

Bu videoda, yazıların başına ya da sonuna yazı ekleyebileceğiniz 2 yöntemden bahsedeceğim. Haydi başlayalım.

Bu yöntemlerin birincisi ve en kolayı, bu işi yapmak için hazırlanmış bir eklentiyi kurup ayarlarını yapmak. Tabi binlerce böyle eklenti olduğu için arasından seçim yapmak zor olacağından, ben sizin için tavsiye ettiğim bir tanesini kullanacağım.

Ayrıca, Tema Düzenleyici’yi kullanırken çok dikkatli olun. Eğer PHP ve WordPress nasıl çalışır bilmiyorsanız, en iyisi hiç ellemeyin. Sonra sitenizi bozabilirsiniz. Bunun yerine eklenti kurarak zaten aynı şeyi yapabiliyorsunuz.

Yazdığım kod, WordPress’e özel bir kod olduğu için onun özel fonksiyonlarını kullandım. Basitçe, WordPress’e her “blog yazısı” gösterdiğinde benim özel fonksiyonumu çağır dedim. Özel fonksiyonum da “blog yazısı”nın içeriğinin başına ve sonuna ek yazı ekleyerek ekrana yazdırdı. Bu kafanızı karıştırdıysa size WordPress Codex’ine göz atmanızı tavsiye ederim.


Web Makinası Hizmetleri

Web Makinası YouTube Kanalı